Laeb

5-aastane BAUHAUS garantii

BAUHAUS 5-aastane garantii elektrilistele ja mootoriga masinatele ning tööriistadele

Vastavalt BAUHAUS Eesti UÜ garantiitingimustele anname oma klientidele 5-aastase garantii, kõigile isiklikuks kasutamiseks mõeldud elektrilistele või mootoriga tööriistadele ja masinatele. See pakub tarbijatele olulist lisaturvalisust, mille eest ei tule maksta mingit lisatasu.

BAUHAUS Eesti UÜ GARANTIITINGIMUSED
(kehtib alates 26.11.2018, uuendatud 1.07.2020)

BAUHAUS Eesti UÜ (edaspidi BAUHAUS või müüja) annab 5-aastase garantii BAUHAUS Eesti kaubamajadest isiklikuks tarbeks ostetud  elektrilistele või mootoriga masinatele ja  tööriistadele (edaspidi seade või toode) alates ostmise kuupäevast, tingimusel et BAUHAUSile esitatakse ostukviitung ja et tarbija on toiminud käesolevate garantiitingimuste kohaselt. 5-aasta garantiitingimused kehtivad ainult eraklientidele.

Garantii kehtib garantiiajal seadmetel ilmnenud tootmis- ja materjalivigadele. Kui seadme tootja annab seadmele garantii, mis katab ka muid vigu, on nende vigade garantiitingimused (kaasa arvatud garantiiaeg) sätestatud tootja garantiitingimustes. Tootjapoolne garantiiaeg võib olla lühem kui BAUHAUSi poolt antav 5-aastane garantiiaeg.

Garantii alusel parandatakse garantii alla kuuluvad vead tasuta mõistliku aja jooksul tootja volitatud teeninduses või muus müüja määratud kohas. Kui garantiiremonti toodud seade osutub veatuks või kui vea parandamine ei kuulu garantii alla, on BAUHAUSil õigus nõuda kontrollimise eest mõistlikku kompensatsiooni.

BAUHAUSi viieaastane garantii ei piira tarbija seadusjärgseid õigusi.

Veast teatamine

Klient peab BAUHAUSi teavitama seadme veast mõistliku aja jooksul pärast selle avastamist, kuid mitte hiljem, kui 2 kuud puuduse avastamise hetkest. Kui puudusest ei ole teavitatud antud tähtaja jooksul, siis garantii ei kehti.

Veast teatamisel tuleb esitada järgmised andmed:

  • kliendi nimi, aadress, sihtnumber ja telefoninumber
  • toote mudel, tootekood / toote seerianumber
  • ostukviitung või kviitungi koopia
  • toote ostmise koht ja kuupäev (näidatud kviitungil)
  • probleemi lühikirjeldus

Garantii piirangud

Garantii alla ei kuulu:
kodumasinad, valgustid, paadimootorid, basseinipumbad, mootoriga markiisid, neljarattalised mootorrattad, robotmuruniidukid, kliimaseadmed, õhksoojuspumbad ja elektroonikaseadmed, näiteks autoraadiod, GPS-navigatsiooniseadmed või muud sarnased seadmed. Garantii ei hõlma ka akusid, patareisid, kütteelemente ega muid kuluvaid osi ja neid olukordi, mis ei kuulu tootja garantiitingimuste kohaselt tootjapoolse garantii alla.
Garantii kehtib vaid eraisikute poolt ostetud toodetele.

BAUHAUS ei vastuta seadme garantiiajal ilmnenud vigade eest, kui toote kvaliteedi halvenemise on põhjustanud õnnetus, toote ebaõige käsitsemine või muu ostjast sõltuv asjaolu, näiteks toote kasutusjuhendit eirav kasutamine või käsitsemine, tootel volitamata muudatuste või remondi tegemine. Kui klient on seadme (või selle korpuse) avanud, loetakse, et vea on tekitanud klient, välja arvatud juhul, kui tõendatakse vastupidist. Garantii ei hõlma toote väiksemaid puudusi või kõrvalekaldeid, mis on seadme väärtuse ja sihipärase kasutamise seisukohast ebaolulised.

Kui kliendil ei ole ette näidata BAUHAUSi ostukviitungit või kviitungi koopiat toote nimetuse ja ostukuupäevaga, ei ole BAUHAUSil kohustust garantiitingimuste kohaselt tegutseda.

BAUHAUS jätab endale õiguse otsustada, kas vigane toode parandada, vahetada see sarnase uue toote vastu või või tagastada ostjale osa toote müügihinnast vastavalt allolevale tabelile (tagatishüvitise väärtus).

Kui klient soovib lasta remonditööd teha mujal kui tootja volitatud teeninduses või müüja näidatud kohas, võidakse kulud, mida remondigarantii ei kata, (näiteks reisi- ja ooteajad, päevarahad, sõidukulud ja muud seadme eemaldamise ja uuesti paigaldamise kulud), nõuda sisse kliendilt.

Tagatishüvitise väärtus

Tagatishüvitise väärtus arvutatakse järgnevalt:

Seadme kasutuselevõtmisepäevast kulunud aeg => Hüvitamise % müügihinnast  

0-2 aastat 100%
2-3 aastat 70%
3-4 aastat 60%
4-5 aastat 50%


Garantii lõppeb 5 aastat pärast ostu sooritamist!

Vali kaubamajad Jätka ostmist
Lasnamäe Vali Valitud
Tähesaju tee 8 13917 Tallinn +3726029200 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.lasnamae@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo
Rocca al Mare Vali Valitud
Kaeravälja tn 3 13516 Tallinn +3726029400 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.rocca@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo