Laeb

Artiklid ja näpunäited

Kogu tõde elupuuheki istutamisest ja kasvatamisest

Käes on suur istutamise aeg ja kuna paljud on mõelnud elupuuhekile, siis räägime nende istutamisest ja hooldamisest, et taimed ka peale istutamist kenasti ellu jääksid. Mis on oluline elupuude kastmise ja väetamise juures?

LOE EDASI

Kahjurite tõrje – tänapäevaselt ja keskkonnasõbralikult

Tänapäeval on juurde tulnud uusi taimekaitsevahendeid ja paljud põhimõttedki on muutunud. Mida vähem kasutame kahjurimürke, seda vähem jõuavad kahjulikud ained ka meie toidulauale. Kuidas hooldada oma taimi mürkidevabalt ja keskkonnasõbralikult?

LOE EDASI

Kasvuhoone - kuidas valida ja kuhu paigaldada?

Kevad kogub hoogu ja kellel pole veel kasvumaja, siis aeg oleks sellele mõelda. BAUHAUSis on müügil nii nelikanttorust kui alumiiniumraamiga, nii kile- kui kihtplastikkattega kasvumaju, nii suuri aiakasvuhooneid kui ka kompaktseid rõdukasvuhooneid. Aga milline on aiapidajale piisavalt hea ja vastupidav valik, et see oleks mugav ja sobituks ka aiaga?

LOE EDASI

Küttekollete võrdlus: Puit või pellet? Ahi või kamin?

Ahju ostes on valik erinevate tehnoloogiate ja disainide vahel suur, kuid ahju välimusest sõltumata peab see eelkõige olema usaldusväärne ja nõuetekohane ning ahju küttevõimsus peab vastama ka ruumi suurusele. Millised plussid ja miinused on erinevatel ahju- ja kaminatüüpidel? Mida tähendab küttevõimsus?

LOE EDASI

Päevavalguse lambiga päevad energilisemaks ja tuju paremaks!

Miks me oleme talvel rohkem haiged, vähem energilised ja rohkem unised? Peamine põhjus on päikese puudumine ning sellest tekkiv õnnehormooni ehk serontoniini tootmise vähenemine ja D-vitamiini puudus. See kõik tekitab keha kaitsevõime langust ja tihti ka nö “talvedepressiooni”. Kuidas võidelda talvedepressiooni ja väsimuse vastu kui loomulikku päikesevalgust napib?

LOE EDASI

Mida peaksime teadma väikeste lindude talvisest lisatoitmisest?

Tihti arutletakse selle üle, kas lindude talvist toitmist on üldse vaja? Kas teeme sellega loodusele karuteene või hoopis päästame paljusid isendeid nälja tõttu hukkumast? innuteadlased on uurinud, et väikeste lindude lisatoitmine meie kliimas on talvel tõesti vajalik ja tõstab oluliselt linnukeste ellujäämise tõenäosust. Milline linnumaja valida ja milline toit on neile kasulik?

LOE EDASI

Millist kütteallikat valida?

Ilmade jahenedes igatseme sooja järele ja erinevad lisakütteallikad on päevakohane teema. Jaanuar ja veebruar on on tavapäraselt külmad kuud, kus tihtipeale saame tunda ka käredamat pakast. Just neil päevadel on kütta vaja tavalisest rohkem. Aga millist kütteallikat valida?

LOE EDASI

Talvised lumetööd hõlpsaks korralike töövahendite abil!

Esimene lumi on nagu valguskiir pidevalt pimedasse sügisaega. Nautigem lund ja talviseid lumetöid!

Et säilitada kontroll lumehangede üle, hankige endale korralikud töövahendid. Väikeste hoovide puhul piisab sageli vaid lumelabidast, kuid ka lumesahal on oma koht lumetööriistade hulgas. Kui teie lumetööd aga labidast või sahast võimsamat tööriista nõuavad, tuleb teede ja hoovi lumest puhastamiseks appi võtta lumepuhur.

LOE EDASI

Kodu- ja aiavalgustuse teejuht

Õhtute hämardudes süttivad Eesti kodudes tuled ja algab elu tehisvalguses. Iga ruum meie kodus vajab erinevat valgustust: köök head üldvalgust, elutuba hubast valgust ja magamistuba piisavalt lugemisvalgust. Valgustus on oluline osa ka õdusast ja praktilisest aiaplaneeringust.

Et koduse valgustuse planeerimine sujuks lihtsamalt, oleme kokku pannud põhittõed erinevate ruumide valgustamiseks ja ülevaate erinevatest valgustitüüpidest.

LOE EDASI

Vali pood Jätka ostmist
Lasnamäe Vali Valitud
Tähesaju tee 8 13917 Tallinn +3726029200 info.lasnamae@bauhaus.ee E - R 07:00 - 20:00
L 08:00 - 20:00
P 09:00 - 17:00
Juhised Lisainfo
Rocca al Mare Vali Valitud
Kaeravälja tn 3 13516 Tallinn +3726029400 info.rocca@bauhaus.ee E - R 07:00 - 20:00
L 08:00 - 20:00
P 09:00 - 17:00
Juhised Lisainfo