Miks me oleme talvel rohkem haiged, vähem energilised ja rohkem unised? Peamine põhjus on päikese puudumine ning sellest tekkiv õnnehormooni ehk serontoniini tootmise vähenemine ja D-vitamiini puudus. See kõik tekitab keha kaitsevõime langust ja tihti ka nö “talvedepressiooni”. Talvedepresiooni tunneb ära meeleolulangusest, suurenenud unevajadusest, suurenenud magusaisust või hoopis isutusest, keskendumisraskustest jne.

Valgus muudab aga organismi seisundi taas positiivseks. Üks võimalus valgust juurde hankida, on minna soojale maale puhkama. Kuid selle mõju on ajutine – tagasi tulles külma kliimasse on organism kliimamuutusest ja ajavööndite vahetumisest tihtipeale veel kurnatum. Seetõttu on üsna tavaline, et peale soojamaareisi jäädakse hoopis haigeks.

Niisiis, kui valgust pole võimalik loodusest saada, siis on ainukeseks abimeheks päevavalguse lambid, mis simuleerivad loomulikku päikesevalgust. Kasutades päevavalguslampi hommikul vahetult pärast ärkamist, lõpetab organism unehormooni ehk melatoniini tootmise ning meeleolu ning energiatase tõusevad märgatavalt. Tavalise elektrivalgusega sellist tulemust paraku ei saavuta. Valgusteraapilise päevavalguse lambi võimsus on 6000 – 10 000 luxi, mis on 10-15 korda eredam tavalisest kodu-või kontorivalgustist. Samas ei tule päevavalguse lambist kahjulikku UV-kiirgust, mida seevastu saab nii päiksese- kui ka solaariumivalgusest.

Päevavalguse lampi võiks kasutada vähemalt pool tundi päevas ja päeva esimeses pooles. Mugav on asja juures see, et me ei pea liikumatult lambi paistel istuma, vaid võime selle paigutada magamistuppa või kontorilauale ja teha oma tavapäraseid igapäevatoimetusi. Õhtul tasub üle minna tavapärasele valgustusele, et organism saaks end ette valmistada uneks.

BAUHAUSist saad kvaliteetse ja võimsa päevavalguse lambi tellida mugavalt ja kiirelt kas koju või kontorisse. Too oma päevadesse rohkem energiat!