Laeb

BAUHAUS OSTUKONTO - osta kohe, kuid maksa hiljem!

BAUHAUSi ostukontoga saate e-poest meelepäraseid kaupu tellida kohe, kuid tasuda nende eest hiljem endale sobivate osamaksete kaupa. Ostukonto on mõistlikum lahendus kui järelmaks, kuna ostukontot saab kasutada korduvalt just kui virtuaalset krediitkaarti ning intress arvutatakse jäägilt mitte ostusummalt. 

Ostukontoga ostmine on imelihtne. Lisades ostukorvi sobivad tooted ning valides esmakordselt makseviiside hulgast ostukonto, suunatakse teid edasi ostukonto maksesüsteemi, kus toimub ostukonto avamine ja ostulimiidi lepingu (krediidilepingu) sõlmimine vaid mõne hetkega. Edaspidisel ostukontoga maksmisel tuleb vajalikud tooted lisada ostukorvi, valida makseviisiks ostukonto ning kinnitada lõplik ostutehing ostukonto maksesüsteemis.

NB! Ostukonto võimalus kehtib vaid eraisikutele ja vaid BAUHAUS e-poes 

Tähelepanu! Ostukonto puhul on tegemist finantsteenusega, mida pakub Svea Finance AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega bauhaus.ee või svea.ee, vajadusel pea nõu meie spetsialistiga. 

Ostukonto näidistingimused:

Ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimise tasu 0 €, haldustasu 3,95 € kuus, tehingutasu 2,95 €, krediidi kulukuse määr 28,05% aastas, laenusumma 1500 €, tähtaeg planeeritult 24 kuud, tagasimaksete arv 24, intress 19,50% kasutatud ostulimiidilt aastas, tagasimaksete summa 1831,10 € ja kogusumma 1925,90 €.

Küsimuste korral pöördu: epood@bauhaus.ee, tel 602 9600 või klienditugi@svea.ee,

Ostukonto kingib kolmele kliendile ostusumma tagasi!

Võta suveks maksudest puhkust! Ostes nüüd, maksad tagasi alles sügisel!

Täname kõiki, kes on BAUHAUS e-poest oma kaubad Ostukonto abil ostnud. Meil on hea uudis: kingime kolmele õnnelikule inimesele tagasi ostusumma, kes sooritasid oma ostud suvekampaania ajal, vahemikus 17.05 – 30.06.2022! Loosiõnn naeratas sel korral järgmistele klientidele:

Rein K. - tagastatav ostusumma 195,35 €

Kaidi K. - tagastatav ostusumma 425,15 €

Stiina R. - tagastatav ostusumma 99,00 €

Palju õnne võitjatele, võtame teiega personaalselt ühendust!

Suvel tahaks ju ometigi vabalt võtta - vabaks maksudest, kohustustest, rutiinist... Maikuus BAUHAUS e-poes kaupade eest ostukontoga tasudes saad nautida maksevaba suve! Vali uus aiamööbel, grill või tööriist - kaubad saad kohe kätte, kuid esimese tagasimakse teed alles septembris!
NB! Lisaks loosime kõigi maikuus ostukontoga maksjate vahel välja 2 mugavat lamamistooli SunFun Diana. Ühe auhinna väärtus on 99 €.

Ostukonto kevadkampaania tingimused:

Kampaania kehtib eraisikutele perioodil 03.-31.05.2021.

 1. Kampaania kehtib vaid BAUHAUSi e-poes.
 2. Kampaania pakkumise saamiseks tuleb kampaania perioodil sooritada ostud BAUHAUSi ostukontoga.
 3. Kõigi kampaania perioodil BAUHAUSi ostukontoga sooritatud ostude intressi-, haldus- ja tehingutasudele kehtib täielik vabastus 90 kalendripäeva.
 4. Kuna BAUHAUSi ostukonto arvete väljastamine toimub iga kuu esimesel kuupäeval, siis kuuluvad kampaania perioodil sooritatud ostude intressi-, haldus- ja tehingutasud maksmisele alles alates 01.09.2021, mil toimub ka esimese arve väljastamine.

Tähelepanu! Ostukonto puhul on tegemist finantsteenusega, mida pakub Svea Finance AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega bauhaus.ee või svea.ee, vajadusel pea nõu meie spetsialistiga. 

Ostukonto näidistingimused tavatingimustel (lähtuvalt tulevikuprognoosist):

Ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimise tasu 0 €, haldustasu 3,95 € kuus, tehingutasu 2,95 €, krediidi kulukuse määr 27,95% aastas, laenusumma 1500 €, tähtaeg 24 kuud, tagasimaksete arv 24, intress 19,50% kasutatud ostulimiidilt aastas, tagasimaksete ja kogusumma 1927,53 €.

Küsimuste korral pöördu: epood@bauhaus.ee, tel 602 9600 või klienditugi@svea.ee, tel 679 9422.

NB! Ostukontoga lisandub tasuta OSTUKINDLUSTUS!

Ostukindlustus on ostukontoga kaasnev kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 € ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. Kindlustus aitab stressivabalt osta vajalikke remonditarbeid ja aiatööriistu, sisustuskaupu ja palju muud, ilma et peaksid muretsema ootamatute kahjude pärast. Ostukindustuse kindlustussumma maksimaalne määr on 5000 € / aastas kõigile ostukontoga soetatud kaupadele kokku ühe ostukonto omaniku kohta.

Ostukindlustus on ostukonto omanikule tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 eurot, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Ostukindustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse.

 

Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saad tutvuda SIIN.

KINDLUSTUSE HÜVITISMÄÄRAD JA TASUD:

Ostukindlustuse lepingu- ja haldustasu

tasuta

Kindlustuskaitse kestvus

180 päeva

Kindlustuskaitse alla kuuluva kauba maksimaalne ostuhind

5000 eurot

Kindlustussumma maksimaalmäär kindlustusjuhtumi kohta

5000 eurot

Kindlustussumma maksimaalmäär ostukonto (ostulimiidi lepingu) omaniku kohta aastas kokku

5000 eurot

Omavastutus kindlustusjuhtumi kohta

30 eurot

 

Kuidas käib ostukontoga maksmine?

Ostukontoga maksmine on lihtne ja kiire:
* Valige e-poes välja sobivad kaubad ja lisage need ostukorvi
* Kinnitage ostukorv, täitke kliendiandmed ning valige kaupade kohaletoimetamise viis nagu tavapärase ostu puhul
* Vajutage "Vormista ost" ja valige makseviiside loetelust "BAUHAUS ostukonto"
* Seejärel identifitseerige end ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil ID-ga ja kinnitage ost
* Toimub kiire kliendiandmete töötlemine ning konto saab avatud ja ostulimiidi leping sõlmitud vaid mõne hetkega!  

Kuidas maksta ostukontoga siis, kui konto on juba olemas:

Ostukonto eelised:

 • kiire, lihtne ja turvaline makselahendus, sest kohe, kui leping on sõlmitud, saate määratud ostulimiidi piires soetada endale sobivaid kaupu:
  • ostukonto kasutamisel puudub minimaalse tehingusumma piirang;
  • ostukonto kasutamiseks piisab, kui tuvastate end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga;
  • uue ostu sooritamiseks ei ole vaja sõlmida uut krediidlepingut – tehingusumma võetakse automaatselt maha teie ostukontoga seotud ostulimiidist;
 • Jooksvad soodustused BAUHAUS e-poes eksklusiivselt vaid ostukonto klientidele;
 • 30-päevane mugavuse garantii ehk anname teile võimaluse veenduda ostukonto mugavuses, st kui tagastate esimese ostu eest kogu tehingusumma oma ostukontole 30 päeva jooksul, siis kehtib teile selle ostu puhul täielik intressi- ja tehingutasuvabastus ehk teile ei kaasne mingeid lisakulusid;
 • paindlik makselahendus ehk te saate alati ise valida, millal ja kui suures summas soovite kasutatud ostulimiiti tagastada, st kasutuses oleva limiidi võite täielikult või osaliselt tagastada täpselt siis, kui teile sobib, kas või mitu korda kuus;
 • ostukonto on korduvkasutatav, st kui teete soetatud kaupade eest regulaarselt ostukontole tagasimakseid, siis saate tagasi makstud ostulimiidi piires taas uusi oste sooritada;
 • ostukonto on tähtajatu (kehtib maksimaalselt 75. eluaastani) ning saate selle sulgeda igal ajal, ilma lisanduvate lepingu lõpetamise tasudeta.

Ostukonto kasutamise tingimused:

 • maksimaalne ostulimiidi summa on 3000 eurot (sõltuvalt kliendi krediidivõimest); 
 • intressimäär on 19,5% aastas (intressi arvutatakse kasutuses oleva ostulimiidi jäägilt);
 • lepingu sõlmimine on tasuta;
 • ostukonto haldustasu on 3,95 eurot kuus (rakendub juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel);
 • tehingutasu on 2,95 eurot (lisandub iga ostu sooritamisel);
 • ostulimiidi lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema vähemalt 21aastane;
 • ostulimiidi leping kehtib maksimaalselt eraisiku 75-aastaseks saamiseni;
 • igakuiselt tuleb kasutatud ostulimiidist tagastada minimaalselt 3% (kasutatud ostulimiidilt), kuid mitte vähem kui 10 eurot. Selle kohta tuleb igakuiselt arve. Soovi korral saate alati tagasi maksta ka rohkem, kui arvel näidatud summa.
  Näiteks: kui plaanite sooritada suuremat ostu, kuid ostukontol on vabu vahendeid vähem, kui ostu sooritamiseks on vaja, siis on Teil võimalus suurendada ostukontol olevate vabade vahendite hulka ning seeläbi soovitud tehing lõpuni viia;
 • ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda BAUHAUSi ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

Ostukonto taotlejale esitatavad tingimused:

Ostukonto avaja ja ostulimiidi taotleja peab vastama järgmistele tingimusele:

 • olema vähemalt 21aastane Eesti Vabariigi kodanikvõi Eesti Vabariigi kehtiva elamisloaga isik;
 • netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus, mis on laekunud pangakontole vähemalt viimased 6 kuud;
 • avatud maksehäireid ei tohi olla ning viimasest suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud

Korduma kippuvad küsimused:

Mis on ostukonto?

Ostukonto on krediidilimiidil põhinev „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis on kiire, mugav ja turvaline ning millega saab BAUHAUSi e-poest korduvalt erinevaid kaupu osta. Ostukonto avamise eeltingimuseks on ühekordse ostulimiidi lepingu sõlmimine. Taotletud ostulimiidi summa ulatuses saab korduvalt e-poest kaupu osta. Seejuures saab ise valida, millal ja mis summas ostulimiiti tagasi makstakse (minimaalne nõue on, et iga kuu tasutakse ostulimiiti tagasi vähemalt 3% kasutatud limiidilt). Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood, mil ostukonto kasutamisega ühtegi teenus- ega intressitasu ei kaasne. 

Mille poolest erineb ostukonto järelmaksust?

Ostukonto ja järelmaksu peamine erinevus on selles, et ostukonto on mõeldud korduvaks ostude sooritamiseks, kuid järelmaks ühe konkreetse kauba ostmiseks. Lisaks arvestatakse järelmaksu intressi peamiselt ostusummalt, ostukonto puhul aga kasutatud ostulimiidilt. Enamasti on järelmaksu lepingul ka lepingu sõlmimise tasu, kuid ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel tasu puudub. Ostukonto on ühtlasi üks soodsamaid võimalusi kaupade ostmiseks krediidiga.

Kellele on ostukonto mõeldud?

Ostukonto on mõeldud vaid eraisikutele, alates 21. eluaastast kuni 75-aastaseks saamiseni. Seejuures peab ostukonto avaja ja ostulimiidi lepingu sõlmija vastama tavapärase krediidi taotleja tingimustele, st netosissetulek peab olema minimaalselt 250 eurot kuus ja see peab laekuma pangakontole (vähemalt viimased 6 kuud), taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba, avatud maksehäired ei ole lubatud ning suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

Kas ettevõte / äriklient saab tasuda ostukontoga?

Ei, ostukonto makselahendus kehtib vaid eraisikutele ja vaid BAUHAUS e-poes. 

Kuidas toimub ostukonto avamine?

Ostukonto avamine toimub pärast seda, kui e-poes on sobivad kaubad välja valitud, need ostukorvi pandud ning makseviiside loetelust valitakse ostu eest tasumiseks just ostukonto. Seejärel avatakse konto, sõlmitakse ostulimiidi leping ning viiakse ostuprotsess lõpuni.  Ostukonto avamiseks kulub vaid mõni hetk.

Kus saab ostukontot kasutada?

Ostukonto on mõeldud kaupade ostmiseks BAUHAUSi e-poes. Hetkel veel kaubamajades kohapeal ostukonto võimalust kasutada ei saa.

Miks on ostukonto mulle kasulik?

Kui endal piisavalt rahalisi vahendeid ei ole, aga erinevaid kaupu on vaja osta, siis saab vajalikud ostud sooritada krediidilimiidi abil. Ostukonto raames saadud ostulimiit võimaldab korduvalt, kiiresti, mugavalt ja turvaliselt e-poest kaupu osta. Seejuures kehtib esimesed 30 päeva prooviperiood, mil ühtegi teenustasu makselahenduse kasutamise eest ei rakendu. Ühtlasi on ostukontoga kaupade eest tasumine tunduvalt soodsam kui mistahes järelmaksuga ostmine, sest intress arvutatakse maksejäägilt, mitte kogu ostusummalt. 

Mis on ostukindlustus?

Ostukindlustus on ostukontoga seotud kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 euro ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. Ostukindlustus on tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 eurot, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse. Ostukindustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saad tutvuda SIIN.

Kas ma saan ostukontoga ostmist tasuta proovida?

Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood ning sel ajal ei rakendu ühtegi teenus- ega intressitasu. 

Millised teenustasud ostukontoga kaasnevad?

Ostukonto kasutamisel kehtib tasuta prooviperiood esimesed 30 päeva. Seejärel kehtib igakuine ostukonto haldustasu, mis on 3,95 eurot kuus ning mis rakendub vaid juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel. Samuti arvestatakse iga ostutehingu puhul tehingutasu, mis on 2,95 eurot. Ostulimiidi intress on 19,5% ning seda arvestatakse kasutatud limiidilt.

Kas ostukonto on tähtajaline?

Ostukonto raames sõlmitud ostulimiidi leping on pikaajaline, st kehtib kuni eraisiku 75-aastaseks saamiseni. Lepingut saab lõpetada igal ajal ning ilma täiendavate kuludeta.

Kas ostukontol on lepingutasu?

Ostukonto avamisel ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel puudub lepingutasu.

Mis on ostulimiit?

Ostulimiit on ostukonto raames avatud krediidisumma, mille ulatuses saab pikema perioodi jooksul e-poest kaupu osta.  Ostulimiidi kasutamiseks sõlmitakse ühekordne leping.

Mis on ostulimiidi intress ja kuidas seda arvestatakse?

Ostukonto raames avatud ostulimiidi intress on fikseeritult 19,5% ja seda arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt.

Kui suur oma maksimaalne ostulimiidi summa?

Maksimaalselt saab BAUHAUSi e-poes kaupade ostmiseks taotleda kuni 3000 eurost krediidisummat. Lisaks saab igal ajal, vastavalt soovile ja ilma piiranguta ostukontole raha juurde maksta, et suurendada ostulimiidi summat nii palju, kui parasjagu ostudeks on vaja.

Kui mu ostulimiidi summa on väiksem kui kauba hind, mida soovin osta, siis kas ma saan ostukontole raha juurde kanda, et saaks kauba ühekorraga välja osta?

Ostukontole saab igal ajal raha sisse maksta, et suurendada olemasolevat ostulimiiti. Suuremat ostulimiiti, kui algselt taotletud, võib vaja minna just seepärast, et osta hinnalisemaid kaupu ühekorraga.

Kui mul on ostukonto avatud ja ostulimiidi leping juba sõlmitud, siis kas ma saan soovi korral taotleda suuremat ostulimiiti?

Kui ostulimiidi leping on sõlmitud, siis sama lepingu raames suuremat ostulimiiti taotleda ei saa.

Kuidas toimub ostulimiidi tagasi maksmine?

Ostulimiidi tagasimaksmine toimub vabalt valitud ajal ja summas. Kuid igakuiselt tuleb arve alusel ostukontole tagasi maksta minimaalselt 3% kasutatud ostulimiidi summast ehk vähemalt 10 eurot.

Mida ma pean tegema, kui soovin ostukontot sulgeda ja ostulimiidi lepingut lõpetada?

Ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda BAUHAUSi ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

Mille poolest erinevad järelmaks ja ostukonto? 

  HARILIK JÄRELMAKS BAUHAUS OSTUKONTO
Olemus On mõeldud ühe kindla toote ostuks, tasudes ostu eest osade kaupa. Tingimused (lepingutasu, intressimäär jm) on ettevõtete lõikes erinevad. Võimaldab osta korraga mitmeid tooteid ning väga pika aja jooksul. Kontol olevat limiiti saab sobival ajal kasutada ning tagasi maksta (kontole saab sisse maksta ka suurema summa, kui esialgselt taotletud limiit, et sooritada kõrgema hinnaga toodete ost).
Lepingu sõlmimine Iga toote ostmisel sõlmitakse eraldi leping Ostulimiidi leping sõlmitakse ühekordselt ja pikemaks perioodiks
Lepingutasu Alates 0%, keskmiselt 2% tasuta
Lepingu kehtivus 3 kuni 72 kuud Kuni eraisiku 75-aastaseks saamiseni
Kuumakse Vastavalt graafikule fikseeritud kuumakse Vastavalt eraisiku soovile vabalt valitud kuumakse, kuid iga kuu minimaalselt 3% ehk 10 eurot
Intressiarvestus Enamasti arvestatakse intressi ostusummalt Intressi arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt
Krediidivõime hindamine Iga lepingu puhul toimub uus krediidivõime hindamine Krediidivõime hindamine toimub ühe korra ja enne lepingu sõlmimist. Pole vaja korduvalt tõestada oma krediidivõimekust
Boonus lepingu sõlmimisel Puudub *Prooviperiood esimesed 30 päeva, mil ei kaasne ühtegi tasu (st haldus-, intressi- ega tehingutasu).
*Jooksvad soodustused BAUHAUS e-poes eksklusiivselt vaid ostukonto klientidele.
Kanal Enamasti saab lepingu sõlmida nii kaupluses kohapeal kui ka e-poes Mõeldud kasutamiseks vaid e-poes

Näited ühe ja sama toote ostmisel järelmaksu ning ostukontoga:

Järelmaksuga ostmise näide (näite koostamisel on kasutatud järelmaksu teenuse keskmisi andmeid):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 eurot ning soovib ta selle eest tasuda järelmaksuga osade kaupa järgmised 24 kuud. Tema järelmaksu kuumakseks tuleb 87,19 eurot, intressimäär on 15,90% ostetud toote summalt, lepingutasu on 15 eurot ja igakuine lisatasu on 3 eurot. Antud järelmaksu lepingu puhul on intresside summa kokku 504,84 eurot, krediidi kulukuse määr 39,20% ning kliendil tuleb lepingu lõpuks tagasi maksta koos lisanduvate tasudega 2092,56 eurot.

 

Ostukontoga ostmise näide (näite koostamisel on lähtutud tulevikuprognoosist):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 eurot ning ta soovib selle soetada ostukontot kasutades. Kuigi kliendile avatakse ostukontol ostulimiidiks suurem summa kui konkreetse toote maksumus ja sõlmitud lepingul on väga pikk kehtivusaeg, otsustab klient, et ta maksab toote ostuks kasutatud ostulimiidi tagasi järgmise 24 kuu jooksul. Antud tingimuste juures tuleb kliendi kuumakseks 80,08 eurot, igakuine haldustasu on 3,95 eurot (esimese 30 päeva eest seda ei rakendu), intressimäär kasutatud ostulimiidilt on 19,50%, krediidi kulukuse määr on 27,95% ja intresside summa kokku on 452,33 eurot. Kuna tegemist on kliendi esimese ostuga, siis säästab klient ka tehingutasukulu, milleks on 2,95 eurot. Planeeritud perioodi lõpuks maksab klient koos lisanduvate tasudega tagasi 1920,63 eurot. 

 

NB! Ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja on Svea Finance AS.

Vali kaubamajad Jätka ostmist
Lasnamäe Vali Valitud
Tähesaju tee 8 13917 Tallinn +3726029200 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.lasnamae@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo
Rocca al Mare Vali Valitud
Kaeravälja tn 3 13516 Tallinn +3726029400 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.rocca@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo