Laeb

Jätkusuutlik arengu toetamine

BAUHAUS pakub jätkusuutlikku arengut toetavaid alternatiive

Jätkusuutliku arengu toetamine kuulub BAUHAUSi tähtsaimate ülesannete hulka. BAUHAUS viib järjekindlalt ellu jätkusuutlikku arengut toetavaid strateegiaid ja aitab seeläbi keskkonda säästa.

Jätkusuutlik areng eeldab, et ollakse avatud uuendustele ja jäetakse ruumi ka toodetele, mis aitavad keskkonda ja energiat säästa või on teistest tõhusamad. Koostöös tarnijatega töötab BAUHAUS iga tootegrupi jaoks välja jätkusuutlikku arengut toetavaid alternatiive. Toodete keskkonnasõbralikkus on jätkusuutliku arengu toetamisel siiski vaid üheks osaks. Loomulikult kasutab BAUHAUS oma kaubamajade ehitamisel ka ökoloogilisi ehitusmeetodeid. Ka töötajate arendamine ja koolitamine on meie ettevõtlusfilosoofia tähtis alustala, samuti ka sotsiaalne vastutus. Oma kliente toetades teeb BAUHAUS iga päev väikse sammu jätkusuutliku arengu toetamises.

BAUHAUSi suurim väljakutse on leida jätkusuutlikku arengut toetavaid tooteid

Jätkusuutliku arengu toetamine ja kvaliteet on meie jaoks olulised BAUHAUSi suurim väljakutse on leida jätkusuutlikku arengut toetavaid tooteid ja neid siis oma kaubavalikus klientidele alternatiividena välja pakkuda. Seejuures mängivad looduslike toodete kasvatamise, kaevandamise ja töötlemise puhul tähtsat rolli sotsiaalsed ja ökoloogilised raamtingimused. Et olla täiesti kindel pakutava puidu keskkonnasõbralikkuses, teeb ettevõte koostööd ka rahvusvahelise metsasertifitseerimise organisatsiooniga PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification Schemes).

Selleks, et muuta keskkonnasõbralike toodete leidmist klientidele lihtsamaks, on ettevõte võtnud kasutusele märgi Pro Planet. Selle märgiga on tähistatud tooted, mis torkavad omas tootegrupis silma jätkusuutliku arengu toetamise seisukohast. Paljudes valdkondades on määravaks just kõrgem kvaliteet, sest kvaliteetsete toodete pikk eluiga on jätkusuutliku arengu seisukohast loomulikult suureks eeliseks. BAUHAUSi poolt pakutavaid mootor- ja elektriseadmeid võib kasutada pikki aastaid – selles on BAUHAUS nii kindel, et annab neile 5-aastase garantii.

Energiasäästlikult ehitatud kaubamajad

BAUHAUS tahab kaitsta keskkonda kõikjal, kus see on võimalik ja ka majanduslikult mõttekas – ka omaenda kaubamajade ehitamisel. Säästlikkus olemasolevate ressursside kasutamisel on seetõttu üks peamisi BAUHAUSi eesmärke. Päevavalgustsoonid ja energiasäästliku LED-valgustusega reklaamkonstruktsioonid on uute kaubamajade puhul standardlahendusteks. Samm-sammult uuendatakse ka vanemaid hooneid. Tulevikustandardiks on Saksamaal Heidelbergi Bahnstadtis asuv kaubamaja. See on esimene sellise suurusega passiivmaja Saksamaal – antud BAUHAUS kaubamaja pindala on 22 000 m2. BAUHAUS tahab ka oma kliente energia säästmisel toetada – Bremeni kaubamaja rajas selleks isegi elektriautode laadimispunkti.

See aga pole veel kõik, mida ettevõte keskkonna heaks teeb. BAUHAUS viib sageli läbi keskkonnakaitsele pühendatud aktsioone. Nii organiseeris puit- ja laminaatparkette ning seinapaneele tootev kvaliteetkaubamärk LOGOCLIC puude istutamise kampaania: iga müüdud LOGOCLIC-paki kohta istutati üks puu.

Sotsiaalne vastutus

Just sotsiaalprojektide puhul on pikaajalised partnerid olulised. Sellised partnerid, kes püsivalt aitavad, aga vajaduse korral ka spontaanselt appi tulevad. Selline partner püüabki BAUHAUS olla.
Sotsiaalne vastutus algab BAUHAUSi puhul otse kaubamajade lähiümbrusest: me osutame abi kohalikule kogukonnale. BAUHAUSi kvaliteetkaubamärk PROBAU toetab iga aasta paljusid noorte jalgpallivõistkondi, ostes neile võistlusvormid.
Eestis on BAUHAUS toetanud Lastekaitse Liitu ja kampaania „Teeme ära“ raames kohalikke lasteaedu.

Vali kaubamajad Jätka ostmist
Lasnamäe Vali Valitud
Tähesaju tee 8 13917 Tallinn +3726029200 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.lasnamae@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo
Rocca al Mare Vali Valitud
Kaeravälja tn 3 13516 Tallinn +3726029400 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.rocca@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo