Laeb

Aianduskalender - VEEBRUAR

Veebruar ei anna veel märku talve lõppemisest, kuid rõõmustab juba kõikide tõeliste aiasõprade südant: lõpuks ometi on käes aeg otsida välja seemnepakid ja alustada ettevalmistustega kevadeks.

Toataimed

• Veebruaris on sobilik lõigata tagasi lõikust vajavad toalilled. Eemalda ka kuivanud lehed ja pühi lehtedelt tolm

• Võid juba mõtlema hakata toataimede ümberistutamisele ja muldamisele ning varuda vajalikud potidmullad ja väetised. Kuid pigem tasuks taimede ümberistutamised jätta kevadeks. Erandkorras võib istutada, kui ümberistutamine tundub vältimatu ja on taime elu päästmiseks hädavajalik. Peale istutamist võib taimi hakata väetama kahe nädala pärast. Teiste taimede väetamist võib alustada veebruaris. BAUHAUSi tootevalikust leiate Biolani ja Kekkilä mullad ja väetised igale taimetüübile.

NB! Vali kindlasti ka õige muld:

Õitsvatele rohelistele taimedele Lillemuld.

Alt kastetavatele pottidele ja suurtele rohetaimedele Kestvusmuld.

Kaktustele ja sukulentidele Kaktuse- ja Sukulendimuld.

Orhideedele ja muudele käpalistele Orhideemuld.

Taimede eelkasvatus

 

 

• Vaata üle seemned ja pista mulda kõik, mille külvamisaeg käes on. Näiteks paprika, baklažaan, ripp-petuunia, begoonia, lobeelia ja teised suvelilled. Kui Sul on köetav kasvuhoone, siis ka tomatiseemned.

• Taimi on mugav ette kasvatada väikestes minikasvuhoonetes, mida saad kevade poole ka õue tõsta ja vajadusel läbipaistva kaanega katta. Kasuta kindlasti puhtaid istutusnõusid ja puhast mulda, et vältida taimehaigusi. Kasuta ka spetsiaalset külvimulda, milles vajalk kogus toitained juba sees on ja mis su taime kiirelt kasvama panevad. Kuid kui otsustad tavapärase mulla kasuks, siis aitavad Biolani või Kekkilä bioväetised seda rikastada.

• Lisa istutamisel ka perliiti, et muld ajapikku kõvaks ei läheks.

Õues

• Jaanuar-veebruar on ka hea aeg kontrollimaks üle, kas ikka varjutamist vajavad taimed on ereda päikese eest kaitstud või oleks siiski vaja mõnda veel varjutuskangaga katta. Varakevadist päikest kartvad taimed (nt kanada kuusk Conica , erinevad jugapuu sordid, igihaljad rododendronid, pukspuu, mahoonia jne) varjuta spetsiaalse varjutuskangaga, kangas eemalda siis, kui maapind on sulanud. Ereda päikese eest peaks kaitsma ka eelmisel aastal istutatud puude tüvesid.

• Vaata üle, ega närilised ei ole puid kahjustanud. Puhasta haavad ja kata pookevahaga.

• Vaata üle lindude peakastid, puhasta ja vajadusel paranda need, et peagi saaks sisse kolida uus linnupere. Kui Sul pesakasti veel pole, siis saad selle osta ka BAUHAUsist

Vali kaubamajad Jätka ostmist
Lasnamäe Vali Valitud
Tähesaju tee 8 13917 Tallinn +3726029200 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.lasnamae@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo
Rocca al Mare Vali Valitud
Kaeravälja tn 3 13516 Tallinn +3726029400 E - R 08:00 - 20:00
L 09:00 - 19:00
P 09:00 - 17:00
info.rocca@bauhaus.ee
Juhised Lisainfo