Laeb

Kaardista oma suvekodu seisukord

Ilmad lähevad soojemaks ja peagi algab taas suvekoduaeg. Kevadel tuleb suvemaja hoolikalt üle vaadata, et lahendada võimalikud probleemid juba eos. Mitmed talvel tekkinud kahjustused avastad palja silma ja muude meeltega, kui tead, kust neid otsida. Tegime kevadise kontrollnimekirja, mis aitab Sul aegsasti leida suvekodus talvega tekkinud murekohad.

 Õues ja aias

Puidukaitse Teknos Woodex Aqua Classic. Vesialuseline, läbipaistev puidukaitse, mis imendub puitpinda ning kaitseb niiskuse, mustuse ja päikese UV-kiirgusest tingitud pleekimise eest.

 • Kas talvetormid on teinud kahju puudele või abihoonetele? Võiksid ühtlasi kavandada aia korrastustöid ja enne suve plaani võtta ka aiamööbli uuendamise.
 • Terrassi ja paadisilla seisukord. Pese puitpinnad ja mööbliesemed puhtaks ning töötle neid hooldusõliga. Pehkinud lauad lausa nõuavad, et nad enne suurt suve välja vahetataks. Pehkinud kohti saab hõlpsasti üles leida näiteks kepiga koputades. Kui Su suvemajal veel terrassi ei ole, siis ehk on nüüd õige aeg see valmis ehitada? BAUHAUSist leiad suure valiku kvaliteetseid terrassilaudu. 
 • Vaata üle majaseinad. Pragunenud värvipind tähendab, et sein tuleb üle värvida. Tumedamaks muutunud laud- või palkpindu võib pesta hallitustõrjevahendiga. Enne värvimist õigete vahenditega tehtud eeltöötlus ja kruntimine pikendavad suvekodu kasutusiga. Pehkinud laudis tuleb täielikult välja vahetada, et niiskus konstruktsiooni kahjustama ei pääseks.
Terassilauad  Vaata kõiki »

Kütte-, vee- ja kanalisatsiooni, ventilatsiooni- ja elektrisüsteemid

 • Tühjenda õues olev kaev täielikult veest ja puhasta kaevupõhi kogunenud settest. Kaevuvee kvaliteeti tasub aeg-ajalt laboris kontrollida lasta. Kui torustiku tehniline kasutusiga (30–50 aastat) on otsakorral, on viimane aeg mõelda selle väljavahetamisele.
 • Kontrolli äravoolude toimimist, puhasta valamute haisulukud ja kõrvalda torude võimalikud ummistused. Kui torud on talvel jäätunud, kutsu appi spetsialist.
 • Kindlusta, et pinna- ja sademevesi juhitakse suvekodu seina äärest ära õigesti. Puhasta sademeveemahuteid, kui vaja.
  Vaata üle elektrisüsteemid ja veendu, et närilised või külm ei ole neid talvel kahjustanud.
Kütte-, vee- ja ventilatsiooniseadmed  Vaata kõiki »
 1. E-pood
  Click & Collect
 2. E-pood
  Click & Collect
 3. E-pood
  Click & Collect
 4. E-pood
  Click & Collect
 5. E-pood
  Click & Collect
 6. E-pood
  Click & Collect
 7. E-pood
  Click & Collect
 8. E-pood
  Click & Collect

Katus

Katuse seisukord mõjutab kogu suvekodu. Hoia silmad lahti, et märgata hapraks muutunud tihendeid, pragunenud korstna läbiviiku või sammaldunud kohti. Tihendeid on lihtne vahetada, samblast vabaned harja ja samblatõrjevahendiga ning pisemad katuseparandustöödki võid sageli ise ära teha.

Kontrolli üle räästad!

Kui räästad on lehtedest ja okstest puhtad, ei saa sademevesi katusele koguneda. Hea abivahend on selleks on räästapuhastaja. Ära unusta tööohutust! Pane enne katusele ronimist ümber turvarakmed, sest nendega hoiad oma elu ja tervist.

Katusepuhastusvahend Teknos Rensa Roof. Väga efektiivne puhastusvahend katusekivide ja määrdunud varemvärvitud plekkkatuste puhastamiseks.

Suvekodu sisustus

Puitpõrandavärv Vivacolor Floor suurepärase kattevõimega ja väga hästi tasanduv. 

Üsna palju ütleb suvekodu seisukorra kohta su nina. Läppunud lehk võib rääkida niiskusekahjustustest või puudulikust õhuvahetusest. Kui suvekodus temperatuur talvel natukenegi plussis hoida, toimib seal õhuvahetus ja kopituslõhna ei teki.

Solar Venti päikesepaneel on hooldusvaba seade, mis töötab päikeseenergial, mistõttu pole vaja elektriühendust ja puuduvad jooksvad kulud. Lisaks niiskuse eemaldamisele takistab see hallituse ja rooste teket ning puhub hoonesse hapnikurikast õhku.

Kevade saabudes tuleks suvekodu tarindid kütmiseja tuulutamisega kuivatada. Varikatus suitsulõõri kohal tagab kuiva lõõri ja korraliku õhuvoolu.

Seinad

Tumedad laigud suvemaja siseseintel ja laes aitavad tuvastada võimalikke lekkekohti, kust katus läbi laseb. Pööra erilist tähelepanu korstna ja suitsulõõri ümbrusele ning aknaraamidele ja -laudadele. Kui avastad lekkekohad aegsasti, saab neid harilikult tihendmassi ja vahupüstoliga korda teha.

Isoleeriv kruntvärv Tikkurila Multistop hoiab ära ka puidu oksakohtade põhjustatud värvitooni muutumise.

Tuleohutus

Pulberkustuti  ReinoldMax 2 kg on ABC-klassi kustuti.

Korstnapühkija peab lõõre puhastama iga kolme aasta tagant, kuid ka kamina või lõõri kahjustused annavad põhjust asjatundja appi kutsuda. Kolde saad ise tuhakühvli ja –ämbri abil tuhast puhtaks teha.

 

Kontrolli, kas suitsu- ja vinguandurid toimivad. Kui vaja, vaheta patareid või paigalda uus andur. Aga kas suvekodus on käepärast ka tarvilikud kustutusvahendid?

Tuleohutus  Vaata kõiki »

Suvekodu kontrollnimekirja abil saad seda kauem korras hoida ja kavandada tulevasi remonditöid.
Samuti võid teha suveks plaane võimalike uuenduste ja laienduste jaoks.
Lahedat suveaega suvekodus!

Related Posts
 1. Suvekodu korda - suur ülevaade asjadest, mis suvekodus elu mugavamaks teevad

  Suvekodu korda - suur ülevaade asjadest, mis suvekodus elu mugavamaks teevad

  Suvilas tahame end tunda sama mõnusalt kui kodus. Millega muuta elu suvekodus mugavamaks, lihtsamaks ja mõnusamaks. Loe lähemalt meie põhjalikku ülevaadet.  

 2. Õiged töövõtted terrassi hooldamisel

  Õiged töövõtted terrassi hooldamisel

  Terrassihooldust tuleks teha vähemalt aastas korra. Suvine päike on üks suuremaid kurjajuuri, mis pleegitab terrassi ära, seetõttu vajab sagedasemat hooldust just lõunapoolne terrass. Millega terrassi pesta, milliseid abivahendeid kasutada ja kuidas õlitada? 

 3. Õueteede vuugid puhtaks ja samblavabaks

  Õueteede vuugid puhtaks ja samblavabaks

  Sillutiskivid nõuavad küll vähe hoolt, kuid vuugivahed vajavad siiski korrapärast puhastamist, et sammal seal mugavalt võimust võtta ei saaks. Vaata, milliste tööriistadega see töö lihtsaks teha

 4. Teeme terrassi korda!

  Teeme terrassi korda!

  Enne kui hakkame terrassil päikest nautima, tuleb terrass suveks korda teha. Anname mõned juhised, et küürimine ja õlitamine käiks kiirelt ja väikese vaevaga. Mõistlik oleks teha terrass korda enne, kui kased õietolmu levitama hakkavad!

 5. Sillutuskividega aiateed kauniks ja porivabaks

  Sillutuskividega aiateed kauniks ja porivabaks

  Sillutuskivid ja õueplaadid lisavad teie õuele ilmet ja vastupidavust. Õuekividest võite rajada mugavalt kauneid käiguteid ja nende abil saate õue jaotada eri osadeks.

kommentaar(i)
Vali pood Jätka ostmist
Lasnamäe Vali Valitud
Tähesaju tee 8 13917 Tallinn +3726029200 info.lasnamae@bauhaus.ee E - R 07:00 - 20:00
L 08:00 - 20:00
P 09:00 - 17:00
Juhised Lisainfo
Rocca al Mare Vali Valitud
Kaeravälja tn 3 13516 Tallinn +3726029400 info.rocca@bauhaus.ee E - R 07:00 - 20:00
L 08:00 - 20:00
P 09:00 - 17:00
Juhised Lisainfo